Medlemsavgift:

”Forum för prästvigda kvinnor i Svenska kyrkan:”

                             150 kr  
 

                      Pg 606 51 40-3 
 

Forum för prästvigda kvinnor i Svenska kyrkan är en medlemsorganisation.

Därför behövs din årsavgift för att finansiera t.ex.:

  • årsmöteskonferens med duktiga föreläsare,
  • seminarier där vi kan möta förebilder och få ny kraft och inspiration
  • mötesplatser där vi utbyter erfarenheter och uppmuntrar varandra,
  • utskick där vi får kunskap och information som är av intresse för oss,
  • hemsida mm. 

STORT TACK för ditt stöd!
Meddela på inbetalningen vilket stift Du tillhör. Tack!


Följande stift har egna kretsar dit du kan betala din medlemsavgift.

I summan ingår avgift både till riks och till stiftskretsen.

Stift                                        Konto                                 Avgift

Linköping                               Bg 5583-4980                    200  kr                          

                                                     Stud./emerita/
                                                      föräldraled.                        150 kr

Göteborg                                  Pg 66 84 02-1                     300  kr
                                                     Stud./emerita/
                                                     stödmedl.                              200 kr

 

Härnösand                             Pg 56 48 08-4 /                 200 kr

                                                      Bg 727-3113.

Stödmedlem
Du som inte är prästvigd kvinna kan bli stödmedlem hos oss. 
Ditt stöd är viktigt för oss. Genom att bli stödmedlem gör du du tydligt att Forums verksamhet är viktig, det är också ett sätt att uppmuntra kvinnor som är prsätvigda.
Betala in 100 kr på vårt postgiro och ange stödmedlem.
Välkomna till oss, kom gärna med synpunkter och kommentarer.
Tack!

KONTAKTPERSONER

LINKÖPINGS STIFT

Emelie Hjerth
emelie.hjerth@svenskakyrkan.se

GÖTEBORGS STIFT

Ann-Sofie Fång
ann-sofie.fang@svenskakyrkan.se
HÄRNÖSANDS STIFT
Cecilia Nelin
cecilia.nelin@svenskakyrkan.se

UPPSALA STIFT
Kajsa Berg
kajsa.berg@svenskakyrkan.se
SKARA STIFT
Kim Sörli
kim.sorli@svenskakyrkan.se

VÄXJÖ STIFT
Eva-Maria Heedman
eva-maria.heedman@svenskakyrkan.se
KARLSTADS STIFT
Mia Brodin
mia.brodin@svenskakyrkan.se
LUNDS STIFT
Kristina Nielsen Jerneck
kristina.nielsen.jerneck@svenskakyrkan.se

VISBY STIFT

Maria Stjerndorff
maria.stjerndorff@svenskakyrkan.se
LULEÅ STIFT
Yvónne Steinwall
yvonne.steinwall@svenskakyrkan.se
Evelina Hermansson
evelina.hermansson@svenskakyrkan.se
STOCKHOLMS STIFT
Emelie Hjerth
emelie.hjerth@svenskakyrkan.se
STRÄNGNÄS STIFT
Yvonne Steinwall
yvonne.steinwall@svenskakyrkan.se

VÄSTERÅS STIFT
Charlotta Dicklo
charlotta.c.dicklo@svenskakyrkan.se